Nietypowe pomysły na wesele

Organizacja wesela to spore wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o połączenie dobrego samopoczucia pary młodej, a także gości. Warto pomyśleć o atrakcjach, które nie pozwolą się nudzić najbliższym, a także sprawią Tobie mnóstwo frajdy. Jakie pomysły możesz wziąć pod uwagę?

Ceremonia w kościele, która utkwi w pamięci

Jeszcze podczas przygotowań pomyśl o tym, jak ma wyglądać ceremonia w kościele. Może dzieci z rodziny będą unosiły długi welon? Albo tuż przed parą młodą uroczyście mogą nieść obrączki i wręczyć je podczas przysięgi? Takie drobne elementy sprawią, że uroczystość będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Tuż po ceremonii w kościele występuje pierwszy ważny moment dla pary młodej, czyli wyjście do gości. Tutaj możesz postawić na pierwsze atrakcje. Jednym z pomysłów jest wypuszczenie białych gołębi lub motyli, co przypomina ślub w amerykańskim stylu. Nie chcesz wykorzystywać zwierząt podczas najważniejszego dnia? Pomyśl o ogromnym kartonie, w którym przechowasz balony z helem. Po jego otwarciu, uniosą się bardzo wysoko i zrobią wrażenie na gościach. Podczas wyjścia z kościoła, możesz także wykorzystać bańki mydlane. Stworzą cudowną atmosferę i będą stanowić doskonały element zdjęć.

Tradycje, które możesz urozmaicić

Jednym z elementów wesela jest oczywiście pierwszy taniec. Warto wybrać piosenkę, która odzwierciedla Waszą znajomość lub ma dla Was wartość sentymentalną. Pomyśl o specjalnym układzie tanecznym. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, w każdym mieście są szkoły tańca, które pomogą Ci w przygotowaniach. Układ nie musi być długi – możesz skrócić piosenkę. Pierwszy taniec będzie bardziej atrakcyjny, jeśli podczas niego zostanie wypuszczony ciężki dym. Możesz go zorganizować wraz z orkiestrą lub DJ-em, a także we współpracy z właścicielami domu weselnego.

Jaki prezent wręczyć gościom?

W ramach podziękowań za przybycie oraz prezenty od gości, warto wręczyć drobny upominek. Może to być element, który będzie czekał na każdego przy jego miejscu siedzącym lub wręczycie je podczas trwania wesela. Pojawia się jednak pytanie, co sprawi radość każdemu z gości? Jednym z pomysłów jest wręczenie własnoręcznie wykonanej nalewki. Pamiętaj jednak o dzieciach i przemyśl, co może być dla nich alternatywą. Ciekawym pomysłem są krówki w specjalnych opakowaniach z imionami pary młodej oraz datą, a także czekoladki na zamówienie. Świetnie sprawdzi się także dżem własnoręcznie robiony lub miód z pobliskiej pasieki. Organizujesz wesele i boisz się o koszty? Szybka gotówka może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pieniądze błyskawicznie dostaniesz na konto i możesz je wykorzystać na dowolny cel. Pozwoli Ci to zachować spokój tuż przed ważnym dniem. Szybka gotówka może okazać się niezbędna szczególnie podczas ostatniego etapu przygotowań, kiedy okaże się, że pojawiły się zupełnie nowe i nieprzewidywalne koszty.

Wyjątkowe księgi gości

Najważniejsze po ślubie i weselu są wspomnienia, dlatego warto pomyśleć o księdze gości. Możesz postawić na tradycyjną książkę z pustymi kartkami, którą odłożysz w widocznym miejscu. Świetnym sposobem na urozmaicenie jej są zdjęcia wykonane aparatem typu Polaroid. Goście mogą wkleić fotografie i wpisać kilka słów od siebie. Ciekawym sposobem na pozostawienie pamiątki przez gości jest także ankieta weselna z poradami i najlepszymi wspomnieniami. Pamiętaj, że szybka gotówka może rozwiązać Twój problem z brakiem gotówki na atrakcje dla gości.

Poprzedni artykułJak poznać, że podobasz się dziewczynie?
Następny artykułBrak ochoty na seks. Dowiedz się, jak zwiększyć swoje libido.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj