Matematyczne łamigłówki dla dzieci – drukuj zagadki i karty pracy bez limitów

Twoje dziecko uwielbia matematyczne zgadywanki i świat liczb? Nie musisz kupować drogich pomocy, by dostarczyć mu zajęcia – zobacz, gdzie możesz uzyskać dostęp do wręcz nieograniczonej bazy kart do wydrukowania. Łamigłówki dla dzieci są pogrupowane według wieku i uczą różnych umiejętności, w tym matematyki. Japońskie krzyżówki, sudoku, zabawne dodawanie czy logika obrazków – to tylko przykładowe gry logiczne, które możesz codzienne drukować swojemu przedszkolakowi lub uczniowi.

Łamigłówki dla najmłodszych dzieci

Już młodsze przedszkolaki mogą być zafascynowane światem liczb, figur i kształtów geometrycznych. Możesz ćwiczyć ich wyobraźnię przestrzenną dzięki drukowanym kartom pracy o trudności dostosowanej do możliwości intelektualnych dziecka. Kolorowanie kwadratów według wzoru to jeden z przykładów interesującej łamigłówki dla dzieci. Znajdziesz tam również sudoku w rysunkach, które rozwija logikę i uczy cztero- i pięciolatki zasad matematycznych, labirynty, pierwsze karty do nauki algebry i geometrii.

Ciekawe zadania matematyczne do druku dla uczniów klas 1-4

Czy matematyka może być przyjemna? Tak, jeśli będzie podana w interesujący sposób. Piramida matematyczna wymaga koncentracji i uwagi, ale rozwiązywanie zadań jest bardzo satysfakcjonujące. Twoje dziecko lubi labirynty? Od każdej liczby do następnej istnieje tylko jeden kierunek, aby wydostać się z „korytarza”.  Dostępne są też łamigłówki uczące matematyki dzieci starsze – odejmowania, dodawania, mnożenia, ułamków czy równań. Wszystko w przyjemny sposób i w otoczeniu ładnej grafiki.

Łamigłówki matematyczne dla dzieci, które nie lubią matematyki!

Twoje dziecko nie przepada za dodawaniem i odejmowaniem ciągów liczb? Podaj mu wiedzę matematyczną w przystępniejszy sposób. Nauka odejmowania będzie przyjemniejsza z potworkiem, który zjada skarpetkę. Nauka dodawania zyska na atrakcyjności, jeśli dziecko będzie mogło liczyć punkty za piłkę w bramce. Wystarczy dostęp do drukarki i można drukować karty na za darmo! Przy każdej pomocy jest szczegółowo opisane, jakich umiejętności uczy dana pomoc. Prosta nawigacja na stronie pozwala łatwo znaleźć kartę dostosowaną do wieku i możliwości dziecka. Warto też pozwolić dziecku na samodzielny wybór pomocy z określonego zakresu kart – wtedy jeszcze chętniej zasiądzie do nauki.

Poprzedni artykułOdkrywanie zmysłowego świata Sensu.pl: Jak sklep erotyczny zmienia postrzeganie intymności w Polsce
Następny artykułTOP 5 cech dobrego tuszu do rzęs, które musisz znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj