Jaki i po co ćwiczyć mięśnie Kegla?

Dosyć duży odsetek kobiet w pewnym wieku zaczyna mieć problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Na tę dolegliwość, choć znacznie rzadziej, zapadają również panowie. Ma to związek z osłabieniem mięśni Kegla. Co to są za mięśnie, za co odpowiadają, czy warto je ćwiczyć i jakie efekty mogą przynieść takie ćwiczenia?

Mięśnie dna miednicy – jakie pełnią funkcje?

Mięśnie Kegla odpowiedzialne są zarówno za kwestię właściwego trzymania moczu, jak i za doznania erotyczne kobiet. Zlokalizowane są w dolnej części miednicy, oplatają cewkę moczową, odbytnicę, jak i pochwę. Szczególną troską powinny je otoczyć kobiety w ciąży, gdyż wówczas ta partia mięśni jest najbardziej narażona na osłabienie. Odpowiednie ćwiczenia mogą sprawić, że mięśnie Kegla się wzmocnią, a problem nietrzymania moczu zaniknie. Takie ćwiczenia zwiększą także odczuwanie przyjemności ze stosunku z partnerem.

Jak można wzmocnić mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla, choć są dobrze ukryte i tak naprawdę, to mało kto zdaje sobie sprawę z ich obecności, to pełnią ważne role w organizmie człowieka. Warto dbać o nie w odpowiedni sposób, gdyż dzięki regularnym ćwiczeniom można zapobiegać dolegliwości, jaką jest nietrzymanie moczu, można zwiększyć doznania erotyczne podczas stosunku, a także można sprawić, że poród w przyszłości będzie odbywał się sprawniej. Do wzmacniania mięśni dna miednicy można wykorzystać proste ćwiczenia, a także niektóre gadżety erotyczne.

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Ćwiczenia na mięśnie Kegla powinny odbywać się w pozycji leżącej. Jedną z propozycji jest zaciskanie mięśni kegla przy ugiętych w kolanach nogach i jednoczesnym, naprzemiennym prostowaniu jednej nogi. Należy przy tym zadbać o prawidłową pozycję ciała oraz o to, aby lędźwia dobrze dotykały do podłoża. Można sprawdzić, czy nacisk jest odpowiedni, wkładając dłonie pod dolny odcinek pleców. Pierwsze efekty mogą być widoczne po kilku tygodniach, jednak trzeba się przygotować na to, że proces wzmacniania tej partii mięśni może potrwać także nieco dłużej.

Gadżety erotyczne, a mięśnie Kegla

O mięśnie dna miednicy można zadbać, nie tylko wykonując proste ćwiczenia. Pomóc w ich wzmocnieniu mogą także niektóre gadżety erotyczne, jak na przykład kulki gejszy. Można je dostać w sklepach z akcesoriami erotycznymi. W wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu można gadżety erotyczne zamówić przez Internet. Sex shop online ma szeroką ofertę gadżetów, które nie tylko urozmaicą igraszki w sypialni, lecz także korzystnie wpłyną na wytrzymałość mięśni Kegla.

Kto powinien sięgnąć po kulki waginalne?

Każda kobieta, której zależy na tym, aby wzmocnić doznania intymne i przy okazji pozbyć się problemu nietrzymania moczu, powinna sięgnąć po kulki dopochwowe. Wybierając ten gadżet erotyczny, warto zwrócić uwagę na materiał, jaki został użyty do jego produkcji. Dobrą opinią wśród użytkowniczek cieszą się kulki wykonane z silikonu medycznego – łatwo o utrzymanie ich w czystości, co jest niezwykle ważne jeżeli chodzi o zapobieganie rozwojowi infekcji intymnych. Pierwsze pozytywne efekty można zaobserwować już po kilku tygodniach używania kulek.

Poprzedni artykułGdzie kupować modną biżuterię?
Następny artykułTort klasyczny czy modelowany – który wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj