Grzebień do brody, a może szczotka? Co każdy brodacz mieć powinien

Posiadanie długiej i wypielęgnowanej brody wymaga zaangażowania i przede wszystkim zakupienia odpowiednich akcesoriów i kosmetyków do brody. Aby dobrze rozprowadzić olejki nie tylko na zaroście, ale również nawilżyć skórę pod nim trzeba wspomóc się odpowiednim narzędziem. Tylko co wybrać? grzebień do brody, a może szczotkę?

Szczotka do brody – niezbędny ekwipunek brodacza

Jeśli dopiero zapuszczasz brodę, to z pewnością musisz zaopatrzyć się w szczotkę do brody. Jeśli nie jest ona jeszcze zbyt gęsta to powinieneś wybrać taką z włosem o nie najgęstszym rozstawie. Oczywiście warto przypomnieć, że do brody używamy jedynie szczotek z naturalnym włosiem. Szczególnie rekomendowane są te z włosiem dzika. Dlaczego nie warto wybierać tych ze sztucznym włosiem? Przede wszystkim mogą one powodować łamanie i wypadanie zarostu, nie będą również w stanie pielęgnować skóry pod zarostem, a to duży minus. Szczotka do brody wyposażona jest w uchwyt. Jednak można wybrać również model, który jest go pozbawiony, czyli kartacz. Wybór pomiędzy nimi zależy przede wszystkim od tego, którego z nich wygodniej Ci się używa. Kiedy Twój zarost stanie się gęstszy również szczotkę do brody musisz zamienić na tę o gęstszym włosiu. Dowiedz się dlaczego.

Rozprowadzanie olejku do brody przy pomocy szczotki

W przypadku pielęgnacji brody istotne znaczenie ma jej mycie specjalnym szamponem do brody. Ważne jest także wyczesywanie. Przy pomocy szczotki do brody można pozbyć się martwego naskórka, poprawić krążenie krwi, a przy tym pobudzić produkcję sebum. Utrzymywanie tego nawilżacza skóry na odpowiednim poziomie jest bardzo ważne również dla zarostu, który może być zdrowszy i bardziej lśniący. Odpowiednia szczotka do zarostu nie tylko nie powoduje wypadania włosków, ale przede wszystkim je wzmacnia. W przypadku krótszego zarostu pomaga również rozprowadzić profesjonalne kosmetyki do brody. Kiedy staje się on dłuższy trzeba zaopatrzyć się także w grzebień.

Grzebień do brody – jakie znaczenie ma jego stosowanie?

Grzebień do brody nie ma takiego samego zastosowania jak szczotka. Nie masuje skóry twarzy i nie pomaga usuwać martwego naskórka. Jego zadanie jest inne. Ma zapobiegać niechcianemu ułożeniu brody, skrętowi włosów oraz pomagać w ich układaniu. W przypadku dłuższej brody grzebień jest niezbędny do rozprowadzania kosmetyków do brody, takich jak zmiękczające balsamy, odżywki, a także olejki. Podobnie jak szczotka grzebień do brody może być wykonany z drewna, albo plastiku. Jednak można tu wymienić jeszcze jeden materiał, a mianowicie metal. Istotne znaczenie ma rozstaw ząbków w grzebieniu. Im zarost jest gęstszy tym powinny być szerzej rozstawione, a im rzadszy – bardziej gęsto, czyli nie tak jak w przypadku szczotki, a dokładnie odwrotnie.

Grzebień czy szczotka – na co się zdecydować?

Tak naprawdę nie trzeba wybierać pomiędzy grzebieniem i szczotkom do włosów. Oba te akcesoria są potrzebne w kosmetyczce brodacza. W sytuacji, gdy masz brodę i często wyjeżdżasz możesz postawić na modele składane. W domu z kolei lepiej sprawdzą się proste grzebienie o klasycznej długości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ich przypadku rozstaw ząbków jest optymalny dla posiadaczy gęstego zarostu. Jaka szczotka i jaki grzebień będzie najlepszy? Na pewno dobre będą te wykonane z drewna dębowego, ale również cedrowego, czy np. miodły indyjskiej. Dwa ostatnie mają zdolność neutralizowania bakterii i grzybów.

Nakładanie kosmetyków do brody przy pomocy grzebienia jest proste. Łatwe jest również jego czyszczenie. Wystarczy użyć ciepłej wody i mydła. W przypadku szczotki nie jest już tak prosto, a to z kilku powodów. Przede wszystkim kosmetyki do brody wnikają głębiej i trudniej je usunąć, a ponadto do czyszczenia, ze względu na naturalne włosie nie używamy zwykłego mydła, a profesjonalnych kosmetyków do brody od Beardman.pl. Może to być mydło do brody albo szampon. Dzięki temu jego gruntowne wyczyszczenie jest łatwiejsze. Najlepiej robić to po każdym użyciu, aby uniknąć podrażnień skóry. Grzebień do brody pozwoli rozczesać nawet bardzo splątaną brodę, z kolei szczotka zapobiegnie przykremu swędzeniu brody i należy jej używać przed nakładaniem kosmetyków. To zgrany tandem akcesoriów, które należy mieć.

Poprzedni artykułNużyca – kto jest na nią narażony i jak ją leczyć?
Następny artykułJak nosić kolczyki z perłami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj