Gdzie ustawić telewizor w salonie? Kilka praktycznych porad

Telewizor powinien wpasować się w rozkład mieszkania i styl, jaki w nim panuje. Najważniejszy jest oczywiście komfort podczas oglądania telewizji. Każdy z nas ma inne wymagania, jednak istnieje kilka uniwersalnych porad, dzięki którym ekran będzie odpowiednio wyeksponowany, a my będziemy cieszyć się z wygody podczas oglądania ulubionego filmu czy programu.

Telewizor na ścianie czy stoliku?

Salon jest miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu i wspólnie z rodziną oglądamy telewizję. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad umiejscowienie telewizora. Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić inną opcję nic umieszczenie sprzętu na specjalnym stoliku. Z czasem wiele osób wymienia telewizor na większy, co oczywiście determinuje długość szafki. Wieszając sprzęt na ścianie możemy zapomnieć o takim problemie – w tym przypadku liczy się tylko wielkość ściany. Często wzbraniamy się przed powieszeniem telewizora ze względu na kable, które mogą nieestetycznie opadać. Jednak w dzisiejszych czasach problem można rozwiązać montując specjalną listwę ścienną lub ukryć kable w wykutej w ścianie rynience, przykrywając płytą lub sklejką. Telewizor wiszący na ścianie z pewnością prezentuje się bardziej designerska i elegancko.

W którym miejscu postawić telewizor?

Niezależnie czy planujemy zawiesić czy też postawić telewizor na stoliku, należy wziąć pod uwagę nasłonecznienie w salonie. Sprzęt zdecydowanie nie powinien znajdować się na wprost okna czy drzwi balkonowych, ponieważ światło padające na telewizor skutecznie utrudnia oglądanie. Jeżeli nie mamy innego wyboru, warto zdecydować się na zaciemniające rolety lub zasłony. Ponadto telewizor nie powinien stać zbyt blisko kaloryfera lub kominka, ponieważ będzie szybko się nagrzewał, co może skutkować jego uszkodzeniem. Jeżeli chcemy komfortowo oglądać telewizję, należy zaplanować umiejscowienie kanapy. Trudno jest ogarnąć wzrokiem cały ekran, gdy siedzimy zbyt blisko. Z drugiej strony zbyt duża odległość spowoduje, że nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów na ekranie.

Więcej inspiracji i porad można znaleźć na stronie agatameble.pl.

Poprzedni artykułMasaż erotyczny krok po kroku
Następny artykułOzdoby na paznokciach – co jest modne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj