Gdzie kupować modną biżuterię?

Trudno znaleźć kobietę, która byłaby niechętna noszeniu ozdób. Biżuteria wyjątkowo godzi wszystkie panie, począwszy od minimalistek aż po wielbicielki luksusu. Bardzo często kosztowne ozdoby kupuje się w sklepach sieciowych jak Apart. Gdynia to tylko jedno z wielu miast, w którym biżuteria jest dostępna w galeriach handlowych. Czym masowa produkcja różni się od wyrobów małych firm jubilerskich?

W zasięgu ręki

Zwolennicy sieciówek cenią sobie zakupy w dogodnych lokalizacjach. Z tego powodu wiele firm stara się wejść na teren galerii handlowych ze swoim asortymentem. Nawet niewielkie stoisko typu wyspa daje możliwość zaprezentowania oferty tysiącom klientów. Większość z nich nie będzie zainteresowana zakupem, jednak zanotuje w pamięci konkretną nazwę, jak również lokalizację. Potencjał masowego klienta doceniła także marka Apart. Gdynia to przykład dużego miasta, w którym nie trzeba szukać pracowni jubilerskiej, aby nabyć pierścionek lub naszyjnik. Konsumenci, którzy odwiedzają galerię handlową, mają okazję podczas codziennych zakupów odwiedzić także sklepy z zupełnie innym asortymentem. Biżuteryjne sieciówki nie od razu trafiły pod dach dużych sklepów. Kiedy jednak już to nastąpiło, okazało się, że klienci chętnie sięgają po ozdoby, które są dosłownie pod ręką.

Seryjne ozdoby

Biżuteria z popularnych sieciówek to produkcja masowa. Każda kolekcja jest tworzona w wielu egzemplarzach po to, aby mogła znaleźć się we wszystkich salonach. Tak działa również Apart. Gdynia ma dla swoich klientów dokładnie taką samą ofertę jak inne miasta. Jeśli jakiś produkt pojawia się w sprzedaży, musi być dostępny wszędzie tam, gdzie jest punkt konkretnej marki. Przeciwnicy masówek twierdzą, że trudno wśród takich ozdób znaleźć coś oryginalnego. Wyroby jubilerskie są wykonane solidnie i z najwyższą starannością, jednak brak im błysku, jakim charakteryzuje się dzieło z małej manufaktury. Pojawia się zarzut pracy maszynowej, która jest pokazana w kontrze do ręcznego rzemiosła. Tymczasem seryjna produkcja również obejmuje czynności wykonywane ręcznie. Jest ich mniej, ale nadal dłoń ma w procesie produkcji decydujące znaczenie.

Przystępna cena

Za najpiękniejsze ozdoby uchodzą unikaty, czyli biżuteria, która jest niepowtarzalna lub powstała w niewielkiej ilości egzemplarzy. Należy mieć świadomość, że chodzi o wyroby, które kwalifikuje się już jako rękodzieło. W wariancie idealnym błyskotka jest spersonalizowana, więc szczęśliwa obdarowana ma dodatkowe poczucie wyjątkowości. Przyglądając się ofercie sieciówek, można odnieść wrażenie, że coraz częściej jej twórcy ścigają się z prawdziwymi mistrzami. Przykładem jest Apart. Gdynia i inne miasta mogą się poszczycić masową produkcją biżuterii w wielu technikach, które nie odbiegają od szkoły prawdziwych mistrzów. Gotowy produkt jest jednak znacznie tańszy od arcydzieła, na które mało kogo będzie stać. Co więcej, zwyczaj personalizowania pierścionków i innych ozdób jest w sieciówkach tak popularny, że nie ma potrzeby szukania innych punktów w celu wykonania graweru.

Firmy jubilerskie, które działają w centrach handlowych, szybko wyłapują modowe trendy. Dzięki temu ich klienci mogą liczyć na atrakcyjne kolekcje, tworzone w mniejszej ilości egzemplarzy. Jeśli konkretny detal nie przypadnie do gustu właścicielce, będzie go mogła wymienić w dowolnym punkcie, należącym do firmy.

Poprzedni artykułJak nosić kolczyki z perłami?
Następny artykułJaki i po co ćwiczyć mięśnie Kegla?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj