Czym jest demiseksualizm?

W kwestii orientacji seksualnej pojawia się przede wszystkim temat hetero i homoseksualizmu. Rzadko wspomina się, że istnieją również inne orientacje, w tym demiseksualizm, który po raz pierwszy opisano w 2006 roku. Co powinno się o nim wiedzieć? Od czego zależą udane relacje międzyludzkie demiseksualistów?

Relacje międzyludzkie a seks

Dla większości ludzi seks jest ważnym elementem relacji międzyludzkich. Z tego powodu związki buduje się w dużej mierze w oparciu o atrakcyjność fizyczną, która sprawia, że dwie osoby mają się ku sobie. Miłość emocjonalna i pociąg seksualny mogą, lecz nie muszą iść w parze. Duża część homoseksualistów, heteroseksualistów i biseksualistów jest w stanie wchodzić w erotyczne relacje bez zaangażowania duchowego. Istnieje jednak grono osób, dla których relacje interpersonalne muszą opierać się na więzi emocjonalnej. Bez niej niemożliwe jest zakochanie się, bądź budowanie relacji na wiele lat.

Osoby, które do stworzenia relacji seksualnej, bezwzględnie potrzebują zaangażowania emocjonalnego nazywa się mianem demiseksualistów. Ich orientacja seksualna została opisana dopiero kilkanaście lat temu jako odmiana aseksualizmu. Demiseksualizm nie jest jednak równoznaczny z brakiem podstawowych umiejętności społecznych, czy też brakiem zainteresowania seksem jako takim. Seks jest w tym przypadku podstawową potrzebą ludzką, jednak współżycie musi wiązać się z miłością do drugiej osoby.

Czy demiseksualiści wchodzą w erotyczne związki z innymi ludźmi?

Tak, demiseksualizm nie wyklucza wchodzenia w głębokie relacji intymne z innymi osobami. Wręcz przeciwnie, dzięki tej orientacji możliwe jest tworzenie dojrzałych związków z osobami obojga płci. Relacje rodzinne i miłosne w przypadku demiseksualizmu skupiają się na znacznie trwalszych podstawach niż jedynie przemijający wygląd fizyczny. Atrakcyjność fizyczna jest ulotna, natomiast silna więź emocjonalna utrzymuje się przez lata. Dzięki temu demiseksualiści w relacjach międzyludzkich są stabilni i rozważni.

Głębokie relacje są w demiseksualizmie najważniejsze, dlatego niemożliwe jest usprawnianie seksu przygodnego i opartego jedynie na przyjemności fizycznej. Jako osoby demiseksualne możemy czerpać większą przyjemność z seksu ze względu na ogromne zaufanie i aktywne słuchanie. Sięgając po analne zabawki, wibratory, czy też stroje cosplay realizuje się największe fantazje. Nie ma się przy tym żadnych obaw, że współżycie jest wymuszone i oparte wyłącznie na jednostronnych pragnieniach. Demiseksualiści słyną z umiejętności słuchania, dlatego w związki z nimi mogą wchodzić osoby innych orientacji.

Poprzedni artykułJak szybko i bezpiecznie pozbyć się kilogramów?
Następny artykułZnajdź partnera na szybkich randkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj