Czy różnica wieku gwarantuje udany związek?

Temat różnicy wieku w związku to kwestia, o której krąży wiele mitów. Niektórzy uważają, że szansa na udany związek jest tylko wtedy, gdy mężczyzna jest o wiele starszy od kobiety. Inni – całkiem odwrotnie – uważają, że tylko partnerzy w podobnym wieku mogą stworzyć szczęśliwą relację. Która teza w takim razie jest prawdziwa? Jakie przełożenie na szczęście w związku ma różnica wieku?

Czy istnieje idealna różnica wieku w związku?

Miłość przychodzi często niespodziewanie – w najmniej oczekiwanym momencie i potrafi odmienić całe życie. Coraz rzadziej słyszy się deklaracje kobiet, które mówią, że nie zwiążą się z młodszym mężczyzną. Życie zaskakuje na każdym kroku, często nie mamy możliwości zaplanowania wszystkiego. Często los łączy ze sobą ludzi, między którymi jest duża różnica wieku. Jednak czy taki związek ma możliwość przetrwać?

Miłość przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Często nie mają znaczenia kwestie takie jak wiek, kolor włosów czy pochodzenie. Miłość to specyficzne uczucie. To ono rządzi ludźmi. Nie sposób jest zaplanować miłości ani nadmiernie jej kontrolować. Jeśli więc spotkamy osobę, która wydaje się nie mieścić w naszych kanonach, ale serce bije nam szybciej, gdy tylko o niej pomyślimy, warto dać szansę uczuciu. Być może zakochanie przerodzi się w stały związek? Nigdy nic nie wiadomo.

Różnica wieku w związku – wzmacnia relację czy działa negatywnie?

Jak powszechnie wiadomo, młodym kobietom imponują starsi mężczyźni – nad ich rówieśnikami przeważają doświadczeniem i swoją dojrzałością życiową. Starsi mężczyźni również prowadzą bardziej ustabilizowany tryb życia, mają zaplecze finansowe, co nie zawsze ma przełożenie u młodszych mężczyzn. Dojrzali mężczyźni wybierają młodsze partnerki głównie ze względu na to, że pragną przeżyć niezapomnianą przygodę, która czasami przerodzić się może w stały związek. Młoda, atrakcyjna, piękna kobieta to swego rodzaju wyzwanie dla starszego mężczyzny i sposób na to, by poczuć się młodszym. Ważne są również kwestie, związane z życiem seksualnym. Zarówno dla starszych, jak i dla młodych mężczyzn ważny jest sex shop online. Wielu z nich lubi eksperymentować. Gadżety i akcesoria erotyczne, takie jak klatka erekcyjna czy wibrator to dla nich must have w relacjach z kobietami. Wielu z nich stosuje również różnego rodzaju triki i sztuczki, aby zachować sprawność seksualną.

Co skłania mężczyzn do wiązania się ze starszymi od siebie kobietami? Związek, w którym on jest młodszy, a ona starsza ma wiele zalet. Mężczyzna przy starszej kobiecie ma szansę szybciej dorosnąć i spoważnieć. Kobieta przy młodszym mężczyźnie może natomiast znaleźć w sobie zagubioną gdzieś radość życia. Romantyczne spacery, wspólne wypady za miasto, koncerty, gra siatkówkę i inne aktywności sprawiają, że kobieta czuje się na młodszą niż jest. Taka różnica wieku może być również ważna z powodów biologicznych. Młodszy mężczyzna ma zdrowsze plemniki, dlatego spada prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Ważna jest także kwestia seksualna. Jak pokazują badania, libido u kobiet rośnie wraz z wiekiem, u mężczyzn – spada. Układ ona starsza, on młodszy wydaje się być w tej sytuacji idealny.

Tego typu układ jest niezwykle satysfakcjonujący. Obie strony mogą czerpać z niego niezwykłą przyjemność. Z młodszym mężczyzną łatwiej jest także wprowadzać do sypialni pewne nowości. Zabawki i gadżety erotyczne również mogą sprawdzić się w takiej relacji.

Poprzedni artykułTort klasyczny czy modelowany – który wybrać?
Następny artykułCzy nauczyciel ma wpływ na ambicje ucznia? Krótkie rozważania na ten temat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj