Brak ochoty na seks. Dowiedz się, jak zwiększyć swoje libido.

Ochota na seks nie jest stała, a dla wielu osób nie jest też czymś, co łatwo osiągnąć. Czynników powodujących niskie libido jest całe mnóstwo, jak chociażby źle dobrana antykoncepcja hormonalna, niezdrowy tryb życia, wysoki poziom stresu czy brak poczucia bliskości z partnerem. Dlatego też sposoby na zwiększenie popędu seksualnego odnoszą się do wielu dziedzin naszego życia. Jak zatem zmienić brak ochoty na współżycie w płomienną potrzebę?

Afrodyzjaki

Jak podnieść libido? Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest skorzystanie z afrodyzjaków. To środki, które przez wiele osób uznawane są za erotycznie pobudzające. Za najpopularniejszy afrodyzjak uznaje się czekoladę, ostrygi czy wanilia. Dodatkowo warto podkreślić, że libido u kobiet – w przeciwieństwie do mężczyzn – może zostać podniesione za pomocą zapachów, które działają na nie podniecająco. To przede wszystkim zapachy korzenne i cytrusowe. Aby zapewnić sobie odpowiedni nastrój i chęć do działania, warto zatem zapalić zapachowe świece i postawić na stole pyszny, czekoladowy deser.

Sprawdź najlepsze feromony damskie i feromony męskie!

Gadżety erotyczne

Brak ochoty na współżycie jest niekiedy spowodowany zwykłą nudą – libido nie przepada za powtarzającymi się czynnościami, dlatego jego spadek możemy obserwować przede wszystkim wśród par z długim stażem. Rutynę łatwo jest jednak przełamać, najczęściej za pomocą gadżetów erotycznych, seksownej bielizny czy pobudzających lubrykantów. Na rynku znajduje się wiele środków pośrednich, wpływających na nasz poziom podniecenia. Parom, które jeszcze nie próbowały wspólnych zabaw w łóżku, poleca się przede wszystkim szczerą rozmowę na temat swoich fantazji i powolne wprowadzanie ich w życie (oczywiście w sposób, który nie narusza granic żadnej ze stron). Z czasem eksperymenty przejdą na dalszy poziom, jak chociażby spróbowanie seksu analnego, lekkiego BDSM czy wibratorów dla par. Tego typu działania stanowią jeden z najbardziej efektywnych sposobów na podniesienie zarówno libido u kobiet jak i potencji u mężczyzn.

Szeroki wybór gadżetów erotycznych znajdziesz na stronie naszego partnera – Erotic Med

Tabletki na libido

Gdy zauważamy, że popęd seksualny nie zwiększa się, nawet pomimo korzystania z naturalnych afrodyzjaków, szczerej rozmowy, bliskości z partnerem i wspólnych zabaw erotycznych, warto skorzystać z pomocy tabletek na libido. Większość tego typu tabletek to naturalne środki, zawierające zwiększone dawki substancji pobudzających, takich jak L-arginina, lucerna, żeń-szeń, imbir, orzeszki cola czy dzięgiel chiński. To bezpieczne środki, które wpływają między innymi na pobudzenie organizmu także w stanach apatii i zniechęcenia oraz stymulację receptorów odpowiedzialnych za relaks. Dlatego tabletki na libido nie powinny być wiązane z farmaceutykami, gdyż stanowią one raczej bezpieczną stymulację, niż chemicznie wymuszoną chęcią na współżycie.

Warto także podkreślić, że środki zwiększające libido mogą także ułatwiać osiągnięcie satysfakcji podczas seksu. Pobudzenie tego typu substancjami potęguje doznania i poprawia ukrwienie tkanek, co zwiększa odczuwanie podczas seksu. Dzięki temu orgazm jest także znacznie silniejszy. Środki możliwe do zakupienia mogą być dostępne zarówno w formie tabletek, jak i kropli czy żeli.

Czego należy unikać?

Chociaż mogłoby się wydawać, że podniesienie libido polega przede wszystkim na dostarczaniu bodźców, warto także podkreślić, czego należy unikać. To przede wszystkim:

  • stres, który odpowiedzialny jest za zmniejszenie dostawy krwi do narządów oraz negatywny wpływ na sferę emocjonalną
  • alkohol w zwiększonych ilościach, który może utrudnić osiągnięcie orgazmu
  • zbyt obfite posiłki, które powodują ociężałość ciała, rozleniwienie i brak energii na seks
  • brak snu, który negatywnie wpływa na samopoczucie, a także powoduje, że nie mamy siły na aktywności seksualne.

Unikanie powyższych czynników powinno pozytywnie wpłynąć na libido. W połączeniu z wymienianym wcześniej sposobami na jego podniesienie, możecie spodziewać się prawdziwych sukcesów w sypialni.

Poprzedni artykułNietypowe pomysły na wesele
Następny artykułBielizna erotycza – sposób na grę wstępną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj